Petek Temizliği - Kombi Neden Su Eksiltir, Kombi Su Eksiltiyor

izmir tesisat
izmir tesisat
İZMİR TESİSAT
0532 364 73 54
0532 364 73 54
İçeriğe git

Petek Temizliği

Petek Temizliği
 imir petek temizliği

Petek Temizliği

Petek Temizliği nedir diye kendimize soracak olursak kısacası, peteklerin içinde dolaşan sular zamanla çamurlaşıp tortulaşıyor ve peteklerin içindeki su kanallarını tıkıyor ve sıcak suyun geçişini engelliyor ve bu sebebten peteklerin her bölgesine sıcak su gidemediği için petekler ısınmıyor bu sebebten dolaıdır ki peteklerin temizlenmesi gerekiyor. Şebeke suyunda bulunan, kireç ve bazı bakteriler, ısınıp soğudukça peteklerin ve tesisatın içine yapışmaktadır. Bu da zamanla tortu ve balçık oluşmasına neden olur. Oluşan bu balçık ve tortu, peteklerin dip kısmında birikerek, peteklerin daralmasına ve tıkanmasına neden olacaktır. Tortu ve çamur biriken yerler, doğal olarak gerektiği gibi ısınmayacaktır. Bu birikim ve tıkanmalar nedeniyle, peteklerin bir kısmı ısınacak, bir kısmı soğuk kalacaktır. Bu konunun çözümü ise en kısa zamanda, peteklerin temizliği ile mümkün olacaktır. İzmir bölgesinde bu hizmeti veren İzmir petek temizleme firmamız, tüm bu ısınma sorunlarınızı kısa sürede çözüme kavuşturmak için var gücüyle çalışıyor.

Petek Temizliği Neden Önemlidir?

Kış aylarında daha yoğun olarak çalışan kalorifer peteğinin, daha fazla ısı vermesi için belli bir bakıma ve temizliğe ihtiyacı vardır. Bu bakım ve temizliği yaptırmak, kışı daha sıcak ve daha konforlu, ayrıca daha az fatura ödeyerek geçirmenizi sağlayacaktır. Az gaz yakarak, iyi ısınmanın diğer bir yolu da binamızda iyi bir yalıtım, altta ve üstte oturan komşunuzun olmasıdır. Uzun yıllardır, İzmir ve ilçelerinde petek temizliği ve bakımı hizmeti veren İzmir petek temizliği firmamız, kaliteli işçilik ve malzemeler kullanarak bu hizmeti sunmaktadır. Kurumsal hizmet anlayışı ile çalışan firmamız müşteri memnuniyetini ön planda tutarak bu hizmeti mükemmel şekilde yerine getirmektedir.

Kaliteli Hizmetten Yararlanmak İçin

İzmir ve çevresinde vermiş olduğumuz, İzmir petek bakımı hizmetimizden yararlanmak ve sizde huzurlu bir kış geçirmek için bizi arayabilirsiniz. Her türlü petek temizliği ve bakımını kısa sürede yapıyor, garantili olarak, siz sayın müşterilerimize teslim ediyoruz. Bizden bu hizmeti aldığınızda, memnuniyetinizi dostlarınızla paylaşarak, onlarında, bu hizmetlerimizden yararlanmasını sağlayabilirsiniz.
izmir petek bakımı, izmir petek temizliği, izmir kombi bakımı, izmir kombi temizliği, izmir petek temizleme petek temizliği nasıl yapılır, Petek Temizliği Nedir Nasıl Yapılır, Petek Temizliği Neden Önemlidir, izmir petek bakımı, izmir petek temizliği, izmir kombi bakımı, izmir kombi temizliği, izmir petek temizleme petek temizliği nasıl yapılır, Petek Temizliği Nedir Nasıl Yapılır, Petek Temizliği Neden Önemlidir, izmir petek bakımı, izmir petek temizliği, izmir kombi bakımı, izmir kombi temizliği, izmir petek temizleme petek temizliği nasıl yapılır, Petek Temizliği Nedir Nasıl Yapılır, Petek Temizliği Neden Önemlidir

Kombi ve Petek Temizliği

Yıllarca kullanılan peteklerin, kombilerin zamanla bakıma, temizliğe ihtiyacı vardır. Bazı kişiler tarafından petek temizliği yoktur, yalandır gibi hikayeler anlatılabilir. Zira biz de bu sözleri çok duyduk. Petek çürür, delinir gibi yanlış bilgiler size de gelebilir. Bu tür yanlış bilgilere kesinlikle itibar edilmemelidir.
Aslında bu tür temizliğin ana konusu kalorifer tesisatı temizliğidir. Çünkü asıl kirlilik peteklerde değil tesisatlarda olur. Çamur, kireç, çeper genellikle plastik borularda olur. Bakır boru sistemleri kesinlikle temizlik gerektirmez. Çünkü bakır boru pislenmez. Bu zamana kadar temizlediğimiz hiç bir bakır borudan pislik gelmemiştir.
Peteklerde koruma için gerekli yağ var, bu yağ yapılan çalışma ile birlikte kesinlikle petekten çıkmaz ve sistemde kalır. Bunun dışındaki yanlış bilgiler sizlerin kafasını karıştırmasın. Burada tecrübelerimize dayanarak en doğru işlemi gerçekleştirmekteyiz.
Peteklerin yerinden kesinlikle sökülmemesi gerekir. Çünkü söküldüğü zaman çürümeye başlar.
İzmir Tesisat ustalarımız, İzmir ve merkez ilçelerinde en kaliteli hizmeti vermek için 7 gün hizmetinizdedir. İzmir Petek Temizleme konusunda hiç çekinmeden bizi arayabilir, ücretsiz danışmanlık hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.
petek temizliği izmir

Petek Temizleme ve Kombi Bakımı Nasıl Yapılır?

1. Müşterilerimizin mekanlarına gittiğimizde öncelikle tesisat, vanalar, kombi ve petekler gözden geçirilir. Kaçak veya tamir gerektiren işlem varsa yapılır.
2. Gerekli kontroller yapıldıktan sonra petek temizleme makinanın tesisata monte edilmesi için gerekli mekan belirlenir. Genellikle banyo veya mutfakta ya da balkonda bulunan kollektör, radyatör veya havlupan sökülür.
3. Petek temizleme işleminde kesinlikle mekan kirletilmez.
4. Gider için gerekli olan lavabo, tuvalet ya da wc gibi yerler tercih edilir.
İzmir Petek Temizleme
5. Petek temizleme işlemi 2 aşamadan oluşur:
1. aşamada peteklerin ve tesisatların üst boru sistemleri temizlenir.
2. aşamada ise tesisat borularının alt kısımları temizlenir.
6. Genellikle burada önemli olan nokta şudur: Kombi petek tesisatında kir, çamur, çeper olur. Buna nazaran radyatör peteklerinde pek fazla kir olmaz. Bu yüzden çift yıkama çok önemlidir.
7. Sağlıklı bir petek temizleme işleminde uygun makina ve teçhizat seçimi büyük önem taşımaktadır. Basınç değeri 2 BAR’dan yüksek olan bir petek temizleme makinasının kombiye zarar verme olasılığı yüksektir. Bu hususta tesisatınızın zarar görmemesi için en uygun petek temizleme makinası ve ekipmanları ile hizmet veriyoruz.
8. Temizliğin tamamlanması genellikle 1–2 saat sürmektedir.
9. Petek temizleme, kombi bakımı, yerden ısıtma sistemleri temizliği alanında, kaliteli makina, malzeme ve ekipmanlarımızla uzun yılların tecrübesi ile hizmet veriyor, İzmir’de petek temizleme ve kombi bakımı alanında lider firmalardan birisi olarak müşteri memnuniyet odaklı iddiamızı sürdürmekteyiz. Petek temizliği yaptırmadan önce uzman tesisat ustalarımızla görüşebilir, kafanıza takılan tüm sorulara yanıt alabilirsiniz.

Evde petek temizliği ne kadar zaman alır?

Temizliğin yapılma süresi en az 1 saat kadar zaman sürer ve bu zaman kirlilik durumuna göre uzayabilir. İzmir petek temizleme firması olarak kullandığımız cihaz ve kimyasal profesyonel olarak kullanılan makine ve kimyasallardır.
Kombi Petekler Ne Zaman Temizlenmeli?
Kullanmakta olduğunuz peteklerin alt veya üst kısımlarında ısınmayan bölgeler varsa, musluklardan az veya hiç su gelmiyorsa, siyah veya koyu kahverengi pis su geliyorsa, kombiniz normale göre sesli çalışıyor ya da sıcak suyunuz düzensiz olarak geliyorsa, en son petek ısınmıyor ya da yerden ısıtma sistemlerinde bölgesel ısınma problemleri yaşanıyorsa petek temizliği vakti gelmiş demektir.
Neden Kombi Petek Temizliği Yaptırmalıyım? Kalorifer Petek Bakımı ve Kombi Petek Bakımının Avantajları Nedir?
  • Yakıt tasarrufu sağlar.
  • Peteklerin dengeli ve daha çabuk ısınmasını sağlar.
  • Kombinizin ve tesisatınızın ömrünü uzatır.
  • Kombinin gürültüsüz ve ekonomik çalışmasını sağlar.
Kombi tesisat peteklerimi ne zaman temizletmeliyim?
Bursa Petek Temizleme Servisi olarak iyi ısıtan peteklere sahip olmanız için periyodik olarak en az 2 yılda 1 defa petek temizliği ve kombi bakımı yaptırmanızı öneriyoruz. Aksi durumda peteklerinizde eşit sıcaklık dağılımının gerçekleşmemesi sonucu ısınma problemleri ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Ayrıca kombiniz çalışırken zorluk çekeceğinden ömrü de kısalmış olacaktır.
Kullanmakta olduğunuz petekler zamanla kirlenmekte, alt ya da üst kısımlarında ısınmayan bölgeler ortaya çıkmakta, ortama kötü kokular yaymaya başlamakta, kombiniz daha sesli çalışmaya ve düzensiz sıcak su basıncı sorununa neden olmaktadır. Sizin de bu tür sorunlarınız varsa peteklerinizin ve kombinizin bakımlarının yapılma zamanı gelmiş demektir. Peteklerin yanı sıra yerden ısıtma sistemi ile ısınan yerlerde de bölgesel ısınma problemleri yaşanıyorsa yine bakım yapılması gerekmektedir.
Petek Temizleme işlemlerinde hangi ekipmanları kullanıyorsunuz?
İtalyan malı Gell marka makina ve Alman malı Rothemberger kimyasal kullanmaktayız. İzmir petek temizleme firması olarak kullandığımız cihaz ve kimyasal profesyonel olarak kullanılan makine ve kimyasallardır.

TEMİZLENMEYEN PETEKLERİ DERT ETMEYİN

Zamanında temizliği yapılmayan petekler kullanamayacağınız ve verim alamayacağınız duruma gelebilir ve sıfırları ile değiştirmek zorunda kalabilirsiniz.
Firmamıza ulaşmanız durumunda adresinize gelen uzman usta veya ustalar vasıtasıyla peteklerinizin kontrolü yapılmaktadır. Temizlenme zamanlarının gelip gelmediği kontrol edilmekte, zamanı gelen petekler ve yapılması gerekenler hakkında tarafınıza ayrıntılı bilgilendirme yapılmaktadır. Temizleme zamanı gelmesine rağmen temizlenmeyen petekler nedeniyle daha fazla para ödemek ve üşümek zorunda kalmayın.
Temizlik öncesi ve sonrasında peteklerdeki durum
Sol taraftaki görselde temizlik öncesinde kir tabakası sebebiyle yeterince ısınmayan ve temizlik sonrasında ise iç yüzeyi kir tabakasından arındırılmış petekleri görebilirsiniz. Böylece hem tasarruf edecek hem de daha çok ısınacaksınız.
Petek temizleme servis fiyatı ve hizmet bölgesi
Prestij Kombi İzmir Petek Temizleme Servisi olarak bütçenize uygun en makul fiyatlarda ücretlendirme yapılmaktadır. Güncel fiyat bilgisini öğrenmek için telefon ile firmamıza ulaşabilirsiniz.
İzmir Petek Temizleme servisi olarak İzmir ve merkez ilçelerinde, 7 gün  hizmet vermekteyiz. Müşteri memnuniyetini her daim ön planda tutan uzman ekibimizi dilediğiniz zaman arayabilir, kombi ve petek temizliği hakkında kafanıza takılan tüm sorularınızı tesisat ustalarımıza iletebilirsiniz.
İzmir Petek Temizleme
  • İzmir Petek Temizliği
  • İzmir Petek Temizleme
  • İzmir Kombi Petek Bakımı
İçeriğe dön